Hollywood Celebrity Table Display Silicone Wax Half Bust Statue
| Name | Hollywood Celebrity Table Display Silicone Wax Half Bust Statue |
| Warranty | 2 Years |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DXDF |
| Model Number | N0000018B |
| Style | Western |
| Material | Silicone and Fiberglass |
| Size | 60cm height |
| Cloth | Made to measure |
| Life Span | At least 20 years |
| Temperature and Humidity | Room temperature is ok |
| Maintenance | Long-life maintenance support |
| Package | Plywood case |
| Single package size | 60X55X90 cm |
| Single gross weight | 30.000 kg |
Grand Orient Wax Art service as a mature manufacturer of wax figure.
Zhongshan Grand Orient Wax Art Co., Ltd. is one of the earliest organizations making waxwork creations in China.
ADDRESS
Building 7, No.6 Hangfeng Six Road, Guangdong Game & Amusement Culture Industry City, Gangkou Town, Zhongshan City, Guangdong, China