Promotion Custom Famous Human Silicone Bust Sculpture.
| Name | Promotion Custom Famous Human Silicone Bust Sculpture |
| Warranty | 2 Years |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | DXDF |
| Model Number | N0000371 |
| Style | Western |
| Material | Silicone and Fiberglass |
| Size | 55cm height |
| Cloth | Made to measure |
| Life Span | At least 20 years |
| Temperature and Humidity | Room temperature is ok |
| Maintenance | Long-life maintenance support |
| Package | Plywood case |
| Single package size | 65X65X70 cm |
| Single gross weight | 30.000 kg |
Grand Orient Wax Art service as a mature manufacturer of wax figure.
Zhongshan Grand Orient Wax Art Co., Ltd. is one of the earliest organizations making waxwork creations in China.
ADDRESS
Building 7, No.6 Hangfeng Six Road, Guangdong Game & Amusement Culture Industry City, Gangkou Town, Zhongshan City, Guangdong, China